Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bodypainting

 

ook.jpg
 

Co je to bodypainting?

Bodypainting neboli malování na tělo je již velice stará záležitost, ač si to tak často neuvědomujeme. V historii se však využíval spíše k náboženským účelům. Jeho rozmach se poté konal v 60. letech za éry Hippies, kdy však nebyl společností příliš pochopen. K největšímu rozšíření malování na tělo tedy došlo až v 90. letech minulého století, kdy se bodypainting stal velice populární a to zejména jako oživení různých večírků, reklamních akcí, výstav, autosalónů, módních přehlídek, festivalů a dalších společenských událostí, stejně jako doplněk i menších akcí, jako jsou oslavy narozenin, dětské dny apod.

kkk.jpg


Jak to vše vypadá? 

Nejčastěji malování probíhá na topless, tedy polonahé tělo modelky či modela, na kterém malba nejlépe vynikne. Pokud se ale jedná o decentnější akci, může malování probíhat též přes plavky či v kombinaci se vkusně naaranžovanými šátky, které zakrývají citlivé partie. Pomalované krásné ženské či mužské tělo však nepůsobí nikterak vulgárně a rozhodně ho nikdo nepřehlédne. Proto je i velice oblíbenou a často využívanou alternativou zakomponování firemního loga či sloganu do finální malby a pomalovaný model se tak stává doslova živoucí originální reklamou.
 

james-bond-party.jpg

 
Aby malba co nejvíce lahodila oku, využívají se i další doplňky. Těmi jsou například různé minisukýnky, barevné šátky, peříčka či kamínky, které se dají lepit přímo na tělo, extravagantní umělé řasy, květiny a další ozdoby zapletené ve vlasech… v malování na tělo se opravdu meze fantazii nekladou a v dnešní době se skutečně již nejedná o pouhé malování nicméně dokonalé doladění celkového vzhledu modela.

 

oomm.jpg


Co mohu zajistit?   

Malovat lze na tvář i na jakoukoliv část těla libovolné motivy. Po dohodě je možné zajistit různé kostýmy k doplnění malby v případě stylového večera (indiánské bederní roušky a čelenky, havajské sukénky, ouška pro motivy zvířat, růžky pro čertici, andělskou svatozář a křídla… a mnohá další). 

Samozřejmostí je v případě zájmu nezávazné zhotovení návrhů malby na papír či po individuální domluvě živý casting včetně zkoušky malby před samotnou realizací bodypaintingu, takže sami můžete rozhodnout a ovlivnit, jak bude finální dílo vypadat.

 

Nabízím také vlastní databázi krásných a zkušených modelek i modelů, ze kterých vyberu přesně dle Vašich požadavků. Je možné vyhotovit fotografický casting, ze kterého si poté můžete sami vybrat ideální modelku pro ozdobení Vaší akce.

ooll.jpg


Bodypainting pro firmy modelky mají za svůj hlavní úkol zviditelnit a upoutat pozornost na Vaši firmu, potěšit a přilákat nové klienty. Mohou být pomalované přímo ve firemních barvách, ale hlavně na prsou či na zádech nesou logo, které rozhodně neunikne žádnému oku. Případně je možné do malby zakomponovat i firemní slogan či prvky vystihující zaměření společnosti. Malování může probíhat přímo před diváky jako součást zábavného programu nebo v zákulisí, kdy před diváky vystoupí modelka s již hotovým dílem a je tak vítaným překvapením. Je možná i varianta, kdy se malba připraví v zákulisí a před diváky se poté již pouze dotvoří. Ve všech případech může poté modelka figurovat jako hosteska a například rozdávat reklamní materiály, roznášet občerstvení či nápoje apod. Dále je zde samozřejmě i možnost se s pomalovanou slečnou fotit.
  

bez-nazvu.jpg


Bodypainting show 
– tento druh malování probíhá přímo před živým publikem jako součást zábavného programu. Malování nejčastěji probíhá do hudby, ideální je, pokud se odehrává na podiu či jiném reflektory osvíceném místě a může být též doplněn tanečním vystoupením modelky po skončení malování. Modelka může tančit na pódiu nebo přímo mezi diváky, bavit se s nimi, popíjet s nimi drinky apod. Hlavním účelem tohoto vystoupení je pobavit a nadchnout přihlížející diváky a vykouzlit na akci příjemnou atmosféru. 

    bez-nazvu.jpg


Bodypainting UV barvami
 – tato show je velice kreativní a nápaditá a potěší oko každého návštěvníka. Barvy, nanášené na tělo modelky či zájemců z řad hostů, krásně září pod UV světlem a výsledný efekt je tak velice působivý. Celá show může být ještě umocněna tanečním vystoupením zářící modelky. Tento program je velmi vhodný zejména pro diskotékové a klubové akce.  

bez-nazvu.jpg

 
Bodypainting workshop – tento program je určen přímo pro hosty, kteří si pod vedením umělce mohou osvojit základy technik malby na lidské tělo a vyzkoušet svou zručnost. K tomu jsou jim zapůjčeny profesionální barvy a pomůcky, přičemž jsou předváděny nejčastěji používané techniky. Můžou si tak na vlastní ruce vyzkoušet sprejování, malování štětcem i houbičkou, využití šablon a odvážnější jedinci zkouší i malbu svýma rukama, která je ovšem zakázaná. 

 bez-nazvu.jpg

   
Bodypainting soutěž – zcela unikátní a originální vystoupení, které prověří schopnosti komunikace a spolupráce mezi kolegy a při němž si užijí spoustu zábavy. Nejprve je v zákulisí profesionálně namalována jedna modelka jako soutěžní předloha. Zájemci poté utvoří několik soutěžních týmů, z nichž každý má za úkol namalovat svou modelku co nejpodobněji předloze. Hodnotí se ovšem i originalita a kvalita a rychlost práce. Předem zvolená porota poté rozhodne o vítězném týmu, který může obdržet symbolické ocenění. Zde je minimální počet 3 modelky či modelové, veškeré profesionálí vybavení a barvy jsou zapůjčeny. Výborná teambuildingová aktivita na firemní večírky.

bez-nazvu.jpg


Bodypainting pro soukromé akce
 – je perfektním a originálním dárkem při oslavě narozenin, loučení se svobodou či dalších událostí, kde chcete své hosty příjemně překvapit, možná i trošku šokovat, ale hlavně potěšit pohledem na krásnou modelku či modela. Malování může probíhat tajně mimo zraky hostů, kteří poté spatří až hotové dílo, nebo přímo mezi nimi jako součást programu. Je též možné hosty do malování zapojit a umožnit jim vyzkoušet si svou zručnost. Možností je též dobře známé „vyskočení“ pomalované modelky z dortu, kdy na sobě bude mít bodypainting charakterizující povahu či zájmy obdarovaného. Modelka též může předvést taneční vystoupení. Lze též namalovat muže či ženu za účelem překvapení partnera.

 bez-nazvu.jpg


Živé sochy – jedná se o většinou jednobarevně namalované modelky (často ve stříbrné, zlaté či mramorové barvě) působící dojmem sochy. Mohou být též doplněny dalšími zajímavými doplňky jako je vavřínový věnec, tóga, meč v případě mužské sochy, andělská křídla apod. Lze také vytvořit stylizované osobnosti historických epoch až po současnost, stejně jako vesmírné či jiné fantastické bytosti dle charakteru akce (mořské panny, zombie, víly, elfky, dáblice, andělé, havajské tanečnice a další). Tyto živé sochy poté stojí na předem určeném místě, například v rozích pódia, kde dotvářejí atmosféru. Též můžete sochy využít jako zábavný ukazatel na místo konání akce – věřte, že hosté budou velice mile zaskočeni, když se nehybná socha náhle pohne, aby jim ukázala směr cesty.

  bez-nazvu.jpg

 
Malování na hosty
 – maluje se smývatelnými barvami na libovolné části těla hostů. Při této alternativě je možné do malby zahrnout i logo klienta. Návštěvníci si moc rádi takové malování vyzkouší a vzniklé logo si každý snadno zapamatuje. A výhodou je, že malba může být kdykoliv snadno umyta pomocí vody, takže se zájemce nemusí obávat vyzkoušet jakoukoliv odvážnější kreaci. Podobnou alternativou je tvorba loga do dekoltu (či na jinou část těla) hostesek.

 bez-nazvu.jpg

 
Bodypaintingová přehlídka
 – ač se to může zdát neuvěřitelné, při této přehlídce mají modelové téměř veškeré odění pouze nakreslené na svém těle. Díky tomu je přehlídka velice nápaditá a originální, nikdo nebude mít dvakrát stejný obleček. Využívány jsou také různé zajímavé doplňky, takže celková kompozice velmi lahodí oku každého diváka. 

bez-nazvu.jpg