Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ochutnávka doutníků


Nabízím možnost ochutnávky doutníků na firemních akcích, prezentacích, rautech, oslavách, setkáních, výročích atd.

TIP:
Ochutnávku lze kombinovat s vhodnými kubánskými a jinými rumy, koňaky, portským... Spojení obou chutí zajistí jedinečný zážitek
.
 

hh.jpg

 
Prezentace obsahuje:  

- prezentátora s asistentem

- výklad na profesionální úrovni (historie, současnost, jak správně doutník balit a kouřit, jak a kde ho správně skladovat...)   

- doba trvání ochutnávky s výkladem je cca 60 minut. Poté je možné ochutnávat eventuelně další druhy dle chuti po celou dobu akce. Max. 5 hodin.  

- ideální počet osob pro prezentaci je max. 35. Při větším počtu je zapotřebí ozvučení (aktivní reprobox na stativu a hlavový mikrofon), které mohu samozřejmě zajistit. Pokud je osob např. 120 je vhodné je rozdělit do skupin a prezentaci provést postupně.  
 

Ochutnávku je také možné provést způsobem, že se rozmístí na stůl v dřevěných boxech různé druhy doutníků a hosté podle chuti po dobu akce ochutnávají. Prezentátor se jim osobně věnuje, odpovídá na dotazy... a je jim popisováno v podstatě to, co prezentátor standardně přednáší.  

- nejčastěji se ochutnávají 2 druhy (pokud je člověk začátečník tak je to dostačující. Často je ani nedokouří). Jsou ale akce, kde hosté zkoušejí i 4 druhy doutníků. Jde o chuť a samozřejmě o finance, které je ochoten do toho klient investovat.   

- doutníky se stříhají všem hostům dopředu. Je ale možné, aby si každý mohl doutník ustřihnout sám a stříhač na doutníky by si mohl nechat jako present. 
 

rr.jpg

 
Nejoblíbenější doutníky LEHKÉ (vhodné pro dámy a začátečníky):
Romeo y Julieta - Regalias de Londres
- chuť doutníku je lehká až středně silná, s lehkým květinovým aroma a chutí dřevito-zemitou s lehkým dotekem pražené kávy. Délka/průměr: 11,6cm/1,6cm.

H. Upmann - Petit Coronas
- velmi oblíbený doutník u žen a vhodný pro začátečníky. Kvalitně zpracovaný doutník plného tvaru. Z počátku výrazná zemitá vůně a chuť přechází ve výraznou příchuť ořechů, smetany, citrusů a květů. Délka/průměr: 12,9cm/1,6cm.

Montecristo - Open Junior
- menší doutník se světlejším krycím listem. Serie Open se svou jemnou chutí liší od klasických doutníků značky Montecristo. Junior má jemné aroma kůže a bylin, lehce nasládlou a smetanovou chuť s tóny dřeva, bylin a medu. Délka/průměr: 11cm/1,7cm.


Nejoblíbenější doutníky STŘEDNĚ SILNÉ AŽ SILNÉ:
Romeo y Julieta - Tubos No. 1
zlatá střední cesta - středně silný doutník velmi vysokých kvalit uchovaný v pěkných hliníkových tubách. Trochu peprný, s tóny ořechů, bylin a cedrového dřeva. Délka/průměr: 14cm/1,6cm.

Monte Cristo - No. 4
- jsou ve světě doutníků považovány za jakýsi standard, podle kterého se posuzuje kvalita ostatních doutníků. Navíc No.4 jsou nejprodávanějšími kubánskými doutníky na světě. Jejich chuť je středně silná. Vůně je zpočátku lehce dřevnatá, později kořeněná a typicky tabáková chuť. Délka/průměr: 13cm/1,6cm.

Romeo y Julieta - Exhibicion No. 4
- doutník velikosti robusto, jeden z nejlepších této značky. Má komplexní a vyváženou, středně silnou až silnou chuť. Kořenitost s vyzrálým ovocem, cedrové dřevo, kakao, hnědý cukr a karamel. Čím starší, tím lepší! Délka/průměr: 12,7cm/1,9cm.

Monte Cristo - No. 3
- doutník velikosti Corona s perfektním tahem a vybalancovanou chutí. Ta je středně silná, zemito-dřevitá - typická právě pro značku Montecristo. Po rozhoření se objeví i jemné nuance zrnkové kávy, vanilky a kakaa. Délka/průměr: 14,2cm/1,7cm. 

Cohiba - Siglo II
- doutník velikosti Petit Corona. Krásné květinové aroma, které se později rozvíjí i v chuti - sametově hladká, s prvky kůže, cedru, ovoce a kakaa. Velmi oblíben pro jeho jemnou chuť a velikost. Délka/průměr: 12,9cm/1,7cm.

Cohiba - Exquisitos
- doutník je malý rozměrem, ale  jeho chuťová paleta je široká. Nabízí jemné aroma a jemnou až středně silnou chuť. Důvodem, proč se rozhodnout zrovna pro tento doutník, může být fakt, že v průběhu kouření lze vychutnat velmi příjemný nádech sladkého dřeva. Díky lehkosti a jemnější chuti s bylinnými tóny lze doutník nabídnout stejně dobře dámám jako i pánům. Délka/průměr: 12,5cm/1,4cm.

Cohiba - Siglo VI
- má exkluzivní velký formát, který je typický pro tuto značku. Vyznačuje se výraznou chutí a vůní a patří poprávu k tomu nejlepšímu co značka Cohiba nabízí. Délka/průměr: 15cm/20,6cm.

 

Dále je v nabídce více než 300 druhů doutníků z Kuby, Dominikánské republiky, Brazílie, Hondurasu a Nikaragui.