Jdi na obsah Jdi na menu
 


Umělecký řezbář

Stojíte o opravdové zpestření zábavy na Vaší firemní akci, svatbu, oslavu apod.?

Sháníte něco jedinečného a nezapomenutelného, co jste ještě Vy ani ostatní naživo neviděli?

Chcete někoho překvapit originálním svatebním darem, dárkem k narozeninám…?


Pak Vám nabízím uměleckého řezbáře, který Vám vyřeže i špendlík s dírkou. Kouzelník?
Ano, je to opravdu mistr svého oboru a vyřeže prakticky cokoliv dle Vašich požadavků (loga firem, zvířata, osoby, nápisy, dekorační předměty, trofeje a mnoho dalšího).

 

rezba.jpg

 

VYTVOŘENÝ MOTIV VÁM PAK ZŮSTÁVÁ !!!

Jedná se o plně profesionální a manuálně namáhavou práci s velkým důrazem na kvalitu a preciznost dřevořezby. Většina modelů je vyřezávána z jednoho kusu dřeva !!

V takové kvalitě a v takovém čase nic podobného nikdo v ČR nabídnout nedokáže.

Převzaté vyřezané dílo není pouze lacinou cetkou, ale jedná se o plnohodnotnou dřevořezbu řezbáře, který na trhu nemá problém s prodejem svých děl. Materiál, ze kterého se dílo tvoří není speciálním exhibičním materiálem, který roste v exhibičním lese. Jedná se o 130 let starý zdravý dub.


Exhibice show
Pokud chystáte nějakou akci, kde se chcete blýsknout něčím famózním objednejte si exhibici show.
V nejčastějších případech se jedná o 45 minutovou uměleckou řezbářskou show (
doba exhibice se prodlužuje podle náročnosti), ve kterém řezbář před zraky ostatních vyřeže pomocí tří motorových pil a dlát cokoliv dle předem dohodnutého scénáře. Jediné, co je potřeba je čas na přípravu, která závisí na náročnosti díla. Poté je vypracován návrh k odsouhlasení.


Může se jednat např. o orla sedícího na kmeni stromu s rybou v pařátech. Každý z účastněných si navíc může pod vedením řezbáře vytesat detaily dlátem (peří orla). Na dřevořezbě může v jeden moment pracovat cca 4-5 lidí.
Předváděny jsou různé techniky řezání s instruktáží, jak se taková dřevořezba vyrábí. Jako finále proběhne opálení dřevořezby ohněm, který tak zvýrazní celé dílo. Poté je vyřezaný motiv předán kolektivu zaměstnanců, novomanželům jako svatební dar, oslavenci, starostovi města apod.
 

Po skončení exhibice jako bonus řezbář ještě vyřeže např. sovu o výšce 80cm a průměru 40cm. Přitom je možnost si vyzkoušet samotné řezání motorovou pilou (jen pro ty zručné), práci dlátem, dozvědět se různé zajímavosti jak, co, proč…zkrátka si to užít a popovídat si.  
 

Celkový čas exhibice tak trvá nejčastěji 90 minut.
(doba se opět prodlužuje podle náročnosti)


Je možná i varianta, že řezbář může přijet na místo, kde stojí strom a po dohodě přímo do něj na místě vytvořit dřevořezbu. 

Technické informace:  

Jaký se používá materiál: dub 130 let starý (velmi vhodný pro exteriér), jasan, topol
Povrchová úprava: broušení, opálení (natření lakem)
   
Rozměr - šířka: cca 40 cm (je omezena průměrem kmene stromu)
Rozměr - výška: standardně se jedná o cca 140 cm, ale může být prakticky libovolná.
Samozřejmě se pak ale prodlužuje délka exhibice.

Podmínky pro řezání: probíhá ve venkovních prostorách s min. plochou 3 x 3 m. Na zem je položena plachta o rozměrech 5 x 5 m proti znečištění trávníku, chodníku, terasy apod. Je třeba zajistit přívod 230V.

 

pes4.jpg